خانه / مقالات جدید / در دوران کنکور خطر پذیر باشید

در دوران کنکور خطر پذیر باشید

در دوران کنکور خطر پذیر باشید

آینده از آن کسانی است که خطر را در دوران کنکور میپذیرند نه کسانی که در پی امنیت هستند کنکور مانند فردی لجباز است به این معنی که هر چه در پی امنیت و گریزان از سختی ها باشید کمتر نصیبتان میکند

اما هر چه بیشتر در پی فرصت ها باشید احتمالش هم بیشتر میشود که امنیتی که در آینده تحصیلی خود خواهان آن هستید را بدست بیاورید.

هر زمان که احساس ترس یا اضطراب کردید یا احساس کردید که باید به شجاعتتان کمک کنید توجهتان را به اهدافتان معطوف کنید سپس این اهداف را بصری کنید مثل واقعیت ها بله تصور کنید که الان کسی هستید که میخواهید در آینده تحصیلی باشید و خود را در حال لذت بردن از هدف کسب شده بعد از دوران کنکور ببینید ضمیر ناخودآگاه شما در یک زمان فقط این فکر را میتواند نگه دارد فکر آرزو یا ترس.

وقتی فکرتان را طوری منظم میکنید که در مورد اهدافتان فکر یا صحبت کنید ترستان را به حداقل می رساند یا آن را از بین میبرید در اعتماد وشجاعتتان افزایش می یابد ودر نتیجه کاملا میتوانید بر احساسات و آینده تحصیلی خود نظارت داشته باشید هر آنچه به آن فکر کنید در درون شما رشد می یابد و زیاد میشودهر چه به اهدافتان بیندیشید بیشتر کسب میکنید.

 

در دوران کنکور شجاعت خود را تقویت کنید

 

غلبه بر ترس و تقویت شجاعت پیش نیاز های موفقیت و کنکوری سرشار از پیروزی است وقتی در دوران کنکور خودتان را متعهد کردید که خصوصیت شجاعت را در خود تقویت کنید به جایی خواهید رسید که ترس از مشکلات هیچ تسلطی بر شما نخواهد داشت و ترس نقش خود در پیشروی و تصمیم گیری شما را از دست خواهد داد.
پس اهدافی بزرگ،پر چالش و مهیج را با اطمینان و دانش از اینکه میتواتید آنها را بدست بیاورید انتخاب خواهید کرد در نتیجه قادرید با هر شرایطی رو به رو شوید در حالی که کاملا خونسرد هستید چون در دوران کنکور به خودتان اطمینان دارید در نتیجه غیر قابل توقف هستید

سرکار خانم بخشی
کارشناس ارشد
مشاور انگیزشی کنکور
نویسنده مقالات سایت

درباره‌ی sahar

همچنین ببینید

برای کنکور

عزت نفس و اعتماد به نفس را برای کنکور تقویت کنید

عزت نفس و اعتماد به نفس را برای کنکور تقویت کنید   اگر در تمام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *